Twarogowe placki z miodem i żurawiną

Rating: 5.0/5. From 5 votes.
Please wait...

Twarogowe placki z miodem i żurawiną

Twarogowe placki z miodem i żurawiną

Twarogowe placki z miodem i żurawiną

100 g chudego sera twarogowego, 1 białko jaj kurzego- 30 g, 1 płaska łyżeczka mąki ziemniaczanej- 10 g, 1 łyżka miodu- 20 g, 1 łyżka suszonej żurawiny- 13 g, 1 łyżka tartej skórki z pomarańczy.

Sposób przygotowania:

Do naczynia wykładamy twaróg i za pomocą widelca dokładnie go rozgniatamy. Do już rozgniecionego sera dodajemy białko, miód i otartą skórkę z pomarańczy. Ponownie mieszamy, na sam koniec dodajemy mąkę ziemniaczaną i wypłukaną wcześniej żurawinę. Rozgrzewamy suchą patelnię i układamy na niej placuszki z 1,5 łyżki masy. Następnie zwilżoną w wodzie łyżką formujemy brzegi i równamy wierch. Przykrywamy pokrywką i wolno podpiekamy, gdy się brzegi zacna lekki ścinać obracamy na drugą stronę przy pomocy łopatki. Gdy druga strona się zarumieni możemy układać na talerze.

3 Komentarze do “Twarogowe placki z miodem i żurawiną
  • Jeśli placuszki trudno odkleiły się od patelni, oto kilka rad, które mogą pomóc:

   Dodaj więcej tłuszczu: Przed smażeniem kolejnych placuszków posmaruj patelnię delikatnie olejem lub masłem. To pomoże w uniknięciu przywierania do powierzchni.

   Użyj patelni o właściwym materiale: Upewnij się, że używasz patelni z nieprzywierającym lub ceramicznym pokryciem. Takie powłoki zmniejszają ryzyko przywierania potraw.

   Spróbuj inny sposób formowania: Możesz spróbować lekko schłodzić masę placuszków przed formowaniem, co czasami ułatwia ich obsługę.

   Reguluj temperaturę: Spróbuj obniżyć temperaturę patelni, ponieważ zbyt wysoka temperatura może sprawić, że placuszki będą się mocno przyklejać.

   Dodaj mąki lub płatków owsianych: W przypadku przyszłych prób dodaj trochę więcej mąki lub płatków owsianych do masy, co może poprawić strukturę i ułatwić obsługę.

   Użyj patelni z odpowiednim pokryciem: Jeśli masz do dyspozycji patelnię grillową lub ceramiczną, możesz wypróbować jej użycie, ponieważ takie patelnie często są bardziej przyjazne dla potraw.

Comments are closed.