Sernik na zimno

Ocena: 3.8. Przez 10 osób.
Proszę Czekać...

Sernik na zimno to bardzo prosty deser, którego można przygotować w jednaj formie z niewielkiej bardzo ilości składników. Pamiętaj, że do zrobienia sernika na zimno potrzebna trochę czasu, żeby galaretki zdążyły stwardnieć. Czas potrzebny na całkowite zastygnięcia galaretki to od 1,5 do 2,5 godziny, plus oczywiście 20 minut potrzebne na przygotowanie sernika.

"<yoastmark

Składniki na Sernik na zimno :

1 kg serka homogenizowanego 0% tłuszczu śmietankowy słodzony,

2 galaretki agrestowe,

15 truskawek,

1 galaretka truskawkowa. 

3 łyżki żelatyny

Przepis na Sernik na zimno :

Po pierwsze przygotuj zamykaną formę na sernik, oczywiście bez papierka :).

"forma 

Następnie dobrze wymieszaj serek homogenizowany z 3 łyżkami żelatyny. Na spodzie formy wylej powyższe składniki równomiernie, aby spód sernika był w miarę prosty. Potem galaretki rozrób w 2 szklankach wrzącej wody, dobrze ostudź i wlej do serka z żelatyną. Dodaj pokrojone na pół truskawki, przełóż do formy włóż do lodówki i poczekaj aż stężeje. Na górę wlej przygotowaną wcześniej zrobioną galaretkę truskawkową. Na koniec gdy galaretka truskawkowa będzie już gotowa, ostrym nożem wytnij dokładnie obraża formy i ją otwórz. W ten sposób przygotowany deser najlepiej przełożyć na duży talerz deserowy.

Zobacz także w jaki prosty sposób można przygotować ciasto jogurtowe fit z galaretką, do którego odnośnik można znaleźć poniżej.

https://www.dietetyczne-przepisy.com.pl/ciasto-jogurtowe-fit/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *