Nadmierny apetyt

Ocena: 5.0. Przez 5 osób.
Proszę Czekać...

Jak poskromić nadmierny apetyt ? Każdy z nas próbuje sobie odpowiedzieć na to pytanie. Spróbujemy wyjaśnić wam dlaczego się tak dzieje.

Apetyt rośnie w marę jedzenia. O tym każdy z nas przekonuje się po każdych świętach. Czując zapach różnych potraw, widząc ich apetyczny wygląd próbujemy ich, co owocuje, że nasz żołądek rozciągnięty ponad miarę chce więcej i więcej. Nie powinno tak jednak być. Istnieje wiele mechanizmów, które regulują głód, poznając je szczegółowo możemy różnymi dietetycznymi trikami poskromić wilczy apatyt.

Nadmierny apetyt

Nadmierny apetyt

 

W naszym mózgu znajdują się dwa ośrodki odpowiadające za potrzebę jedzenia. Ośrodek sytości i ośrodek głodu. Ośrodek sytości dostaje sygnał, że kończą się zapasy substancji energetycznych i trzeba je uzupełnić. Nasz mózg po otrzymaniu takiej informacji każe wkroczyć do akcji głodowi. Na początku otrzymujemy delikatny sygnał, ale kiedy na niego nie reagujemy wraca ze zdwojoną siłą. Brak czasu podobnej, ze sięgamy po „szybkie jedzenie”, które nie jest wartościowe i przeważnie wysokokaloryczne.

Wracając do domu czujemy woń obiadu, który np. babcia ugotowała dla dziadka. Do akcji wkracza wtedy nasza wyobraźnia, na temat smaku tego jedzenia. Pomimo tego, że spożyliśmy już obiad i jesteśmy syci nakazuje nam zjeść kolejny posiłek. Mimo tego, ze walczymy z sobą, zadajemy sobie pytanie: jak tu nie jeść kiedy to jest takie pyszne, świeże i pachnące? Jako oprzeć się tej pokusie? Możemy zastosować kilka poniższych sztuczek.

Nadmierny apetyt- picie wody

Możemy wypić 15 minut przed posiłkiem szklankę wody. Spowoduje to, że zjemy mniej a i tak będziemy się czuć syto. Poz tym woda ułatwia usuwanie z onanizmu zbędnych substancji, co przyśpiesza utratę zbędnych kilogramów.

Możesz zawsze wypić szklankę wody mineralnej gazowanej nisko- sodowej. Powinna ona ograniczyć twój apetyt. Zawarty w wodzie mineralnej gaz sprawia, że po wypiciu szklanki czujesz się jak po zjedzeniu małego posiłku.

Jak jesteś głodny pomiędzy głównymi posiłkami wypij najpierw szklankę wody mineralnej lub herbatę. Kiedy to nie pomoże zjedz ogórka zielonego, ma on bardzo mało kalorii i jest praktyczne w jadłospisie liczony jako 0 kaloryczne. Jak jesteś nadal głodny zjedz mały jogurt 0% tłuszczu z otrębami, na pewno cię nasyci.

Nadmierny apetyt- dawkowanie jedzenia

Nałóż małą porcję dania na mniejszy talerz, ponieważ będzie wyglądać na większą porcje. Składniki surówki pokrój w drobne paski lub zetrzyj na tarce o dużych oczkach. Spowoduje to napuszenie dania i zwiększy wizualnie jego objętość. W ten sprytny sposób powinieneś oszukać swój mózg.

Nadmierny apetyt- dawkowanie jedzenia

Nadmierny apetyt – dawkowanie jedzenia

 

Jeżeli nie chcesz zrezygnować z deseru, wybieraj ten ubity na pianę. Wtłoczone w deser powietrze sprawi, że żołądek szybciej się wypełni. Jak masz ochotę na przegryzki wybierz dmuchane chrupki kukurydziane i wafle ryżowe.

Pamiętaj o jedzeniu dużej ilości potraw bogatych w błonnik np. otręby, świeże warzywa i owoce, suszone śliwki. Błonnik przyśpiesza oczyszczanie organizmu, oraz w przedwozie pokarmowym chłonie wodę i rozciąga ściany żołądka, dzięki czemu czujemy się syci. W przypadku napadu „wilczego głodu”, lub przed wyjściem na przyjęcie zjedz jogurt naturalny najlepiej 0% tłuszczu z 2 łyżkami stołowymi otrębów pszennych i popij szklanką wody. Spowoduje to, że na imprezie zjesz o połowę mniej.

Pamiętaj o spożywaniu minimum 5 posiłków w ciągu dnia. Powinno to graniczyć występowanie napadów „wilczego głodu”. Odstępy pomiędzy poszczególnymi posiłkami nie powinny być dłuższe niż 3-4 godzin.

Kolację spożywaj 2 godziny przed snem. Czyli jak kładziesz się spać o godzinie 23 zjedz kolację o 21, a nie o 18 jak „trąbią” w mediach. Jedząc ostatni posiłek o 18, przed samym snem będziesz tak wygłodzony, że możesz „rzucić” się na jedzenie.

Długie żucie pokarmów powoduje, ze przewód pokarmowy wydziela odpowiednią ilość enzymów trawiennych oraz tych, które wytwarzają uczucie głodu. Dzięki dokładnemu strawieniu więcej substancji odżywczych trafi do komórek twojego ciała, a mózg szybciej odbierze informację o zaspokojeniu głodu. Dokładne gryzieniu sprawia również, że czujesz prawdziwy smak potrawy. Ułatwia to odróżnienie żywności naturalnej od tej produkowanej przemysłowo.

ciekawostki

Korzystaj z niebieskiej zastawy, ponieważ w ten sposób oszukasz organizm. Zdaniem naukowców, niebieski jest kolorem, który nie dość, że w najmniejszym stopniu pobudza apetyt, to dodatkowo zmniejsza łaknienie.

Nadmierny apetyt- ciekawostki

Nadmierny apetyt- ciekawostki

 

Dbaj o to, aby widzieć ile jesz. Jedzą np. chipsy z torebki według najnowszych badań naukowych zjesz ich więcej niż jak wysypiesz je do miski.

Zacznij jeść jako ostatni, a po każdym kęsie opuszczaj rękę z widelca. Jedząc powoli, pozwolisz ośrodkowi sytości „wkroczyć do akcji”, mając spożytą znacznie mniejszą ilość kalorii.

Jeżeli lubisz rzuć gumę wybieraj owocową. Unikaj miętowej, ponieważ mięta pobudza żołądek do wytwarzania soków trawiennych, a zatem szybciej robimy się głodni. Również uważaj na miętówki i tik-taki.

Utrzymuj dystans. Jeżeli chcesz uniknąć ciągłego podjadania, odsuń ulubione potrawy i przekąski dalej niż na wyciągnięcie ręki.

Do drinków wybieraj zawsze wysokie szklanki. Do szerokich odruchowo nalewamy zawsze więcej.

Postaraj się skupić na jedzeniu. Osoby, które podczas posłów rozmawiają czy oglądają telewizję, zjadają więcej.

https://www.superslim.com.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *